Zaznacz stronę

Uszkodzenie macierzy RAID może być bardzo problematyczne dla wielu osób i firm ponieważ odzyskiwanie danych z macierzy RAID jest procesem czasochłonnym i kosztownym. Zależnie od rodzaju awarii oraz ilości dysków w macierzy może trwać od kilku dni do nawet długich tygodni.

Oferujemy odzyskiwanie danych ze wszystkich typów macierzy RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10, RAID 6, RAID 50, RAID 60

Przyjdź do nas na bezpłatną wycenę z macierzą RAID z serwera HP, DELL, LENOVO, IBM lub NAS SYNOLOGY, QNAP, ZYXEL, D-LINK, WD, SEAGATE, LACIE czy jakąkolwiek inną macierzą.

Odzyskiwanie danych z RAID 0, 1, 10, 01, 5, 50, 6 …..

Odzyskiwanie danych z RAID 0

Raid zero to macierz przyspieszająca pracę przez równoległy odczyt i zapis na wszystkich dyskach jednocześnie. Wydajność takiej macierzy rośnie wraz z ilością dysków. Ze względu na konfigurację awaria nawet jednego dysku powoduje utratę wszystkich danych. W naszej pracy odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0 stanowi dużą grupę zleceń.

Odzyskiwanie danych z RAID 1

Raid 1 to swojego rodzaju automatyczna kopia jednego dysku na drugi. Niestety często ludzie traktują taką macierz raid jak niezniszczalny nośnik na dane. Jest to bardzo złudne ponieważ często dochodzi do awarii obu dysków w tym samym momencie i utraty wszystkich danych. Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 1 wymaga naprawy przeważnie jednego dysku. W skrajnych sytuacjach należy odzyskać dane z obu dysków i złożyć obrazy w jeden aby zapewnić kompleksowe odzyskanie utraconych plików.

Odzyskiwanie danych z RAID 5

Raid 5 jest najczęściej stosowaną macierzą przeważnie w serwerach HP, DELL, IBM, LENOVO oraz w serwerach plików NAS np. QNAP, SYNOLOGY, WD, LACIE, ZYXEL … Jest to bardzo bezpieczna macierz złożona z minimum 3 dysków i dopuszczająca awarię jednego dysku aby nadal można było mieć dostęp do danych. Podobnie jak w RAID 1 wielu użytkowników zapomina o tym, że do awarii może dojść w więcej niż jednym dysku, a często naprawy wymagają wszystkie dyski z macierzy RAID 5. W naszej ofercie znajdą Państwo pełen zakres odzyskiwania danych z macierzy RAID 5 we wszystkich konfiguracjach.

Odzyskiwanie danych z RAID 10 / RAID 01

Macierz RAID 10 lub 01 to połączenie macierzy RAID 0+1 lub RAID 1+0. Są to rozwiązania tworzone minimum z czterech dysków. Najpierw tworzymy raid 0 z dwuch dysków i drugi taki sam z kolejnych po czym łączymy je za pomocą RAID 1. Jest to znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie od samodzielnego RAID 0 ale również obarczone ryzykiem utraty danych w przypadku uszkodzenia większej ilości dysków w tym samym momencie. W nasze ręce, do odzyskiwania danych z macierzy RAID 0+1 lub RAID 1+0, trafia wiele przypadków, głównie za sprawą zaniedbań w robieniu systematycznych kopii zapasowych.

Odzyskiwanie danych z RAID 6, 5EE, 5E i innych

Macierze RAID 5E, 5EE, 6 są modyfikacją RAIDA 5. Są rzadko stosowane i jak wszystkie rozwiązania zapewniają względne bezpieczeństwo pod warunkiem awarii jednego dysku w tym samym czasie. Jak pokazują nasze statystki dyski pracujące w tych samych warunkach przez wiele godzi często ulegają awarii niemal w jednym momencie. Jeśli potrzebują Państwo odzyskać dane z macierzy RAID 5E, 5EE, 6 lub RAID 50, RAID 60 – zapraszamy na bezpłatną wycenę do naszego laboratorium w Warszawie. Macierze te stosowane są głównie w serwerach.

Ceny usług i  Wycena

Wycena odzyskiwania danych ze wszystkich macierzy RAID jest u nas zawsze za darmo.

Zapraszamy na bezpłatną Wycenę

W naszym laboratorium każda wycena jest robiona zaraz po otrzymaniu dysków. W dużej części przypadków cenę odzyskiwania danych z macierzy RAID jesteśmy w stanie określić już w momencie przyjmowania nośników. Wszystko z jednego ważnego powodu – Posiadamy własne laboratorium i wiedzę, która pozwala nam całkowicie za darmo i szybko zdiagnozować problem i oszacować koszty usługi. Zapraszamy do nas w Warszawie lub prosimy o przesłanie nośników do naszego biura. Obsługujemy zlecenia z całej Polski.